Wstańcie, chodźmy

2019-06-24

Wystawa plenerowa pt. „»Wstańcie, chodźmy…«. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski” została otwarta na Wałach jasnogórskich, przy Bastionie o. Augustyna Kordeckiego, w sobotę, 22 czerwca. Ekspozycja została przygotowana z okazji przypadającej w tym roku 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Wystawę przygotował oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach przy współudziale Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego oraz Stowarzyszenia „Solidarność i Niezawisłość”.

Dział: Relacje - wydarzenia

Tagi:

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 25/2026: temat numeru

TEMAT NUMERU: Witamy w epoce „sapiens bez homo”
Dawniej człowiek musiał nauczyć się rozmawiać. Musiał doświadczyć kompromitacji, odrzucenia, niezręczności. Musiał ćwiczyć poczucie humoru. Czytać. Słuchać. Obserwować ludzi. Dziś można wygenerować osobowość.