Świętowanie konsekracji kościoła w Rększowicach

12:00 2017-09-13

Uroczystości 30-rocznicy konsekracji parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się 13 września 2017 roku. Mszę św. i homilię wygłosił oraz udzielił sakramentu bierzmowania abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Parafia powstała z parafii św. Walentego w Konopiskach, po wyłączeniu z niej wsi Rększowice, Nowa wspólnota parafialna już u swego zarania wpisywała się w tajemnicę Chrystusowego krzyża. W milenijnym roku 1966 mieszkańcy Rększowic pragnęli wznieść krzyż jako pamiątkę 1000-lecia Chrztu Polski. Niestety służby bezpieczeństwa sprofanowały krzyż poprzez jego pocięcie. Obecnie krzyż jest obecny w głównym ołtarzu świątyni.

Dział: Reportaże - dokumenty

Tagi: abp Depo biskupi homilia kraj Niedziela niedziela tv parafie Rzeczpospolita Parafialna sanktuaria

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 26/2026: temat numeru

TEMAT NUMERU: Zanim uklękniesz w konfesjonale
Rozliczenie z grzechów czy sakrament uzdrowienia i pojednania? Spotkanie z bezwzględnym Sędzią czy z przebaczającą Miłością? O tym, jaki jest sens spowiedzi i co warto o niej wiedzieć, zanim się do niej przystąpi.