„Ganki” majowe

10:21 2017-05-30

Ganki Wieży Jasnogórskiej corocznie w maju wykorzystywane są przez muzyków kapeli paulińskiej. Zgodnie z XVII - wieczną tradycją głoszą na cztery strony świata chwałę Matki Bożej, odgrywając na trąbkach przed nabożeństwami majowymi pieśni maryjne. Funkcję opiekuna zespołu pełni kapelmistrz Jasnogórskiej Orkiestry Dętej – Marek Piątek.

Dział: Wywiady - świadectwa

Tagi: Częstochowa historia Jasna Góra paulini sanktuaria

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 26/2026: temat numeru

TEMAT NUMERU: Zanim uklękniesz w konfesjonale
Rozliczenie z grzechów czy sakrament uzdrowienia i pojednania? Spotkanie z bezwzględnym Sędzią czy z przebaczającą Miłością? O tym, jaki jest sens spowiedzi i co warto o niej wiedzieć, zanim się do niej przystąpi.