Nowi kapłani metropolii częstochowskiej 2026

35:18 2026-06-01

23 maja 2026 r. diakoni Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej dostąpili święceń prezbiteratu w archikatedrze częstochowskiej i katedrze sosnowieckiej. Kilka dni później, jedną z Mszy św. prymicyjnych celebrowali w auli Niedzieli. Spytaliśmy neoprezbiterów jak wyobrażają sobie swoje kapłaństwo.

Dział: Relacje - wydarzenia

Tagi: abp Depo Częstochowa kapłani powołanie

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 24/2026: temat numeru

TEMAT NUMERU: Giną na naszych oczach
Od 10 października 2025 r. w Strefie Gazy trwa „zawieszenie broni”. Cudzysłowu używam tutaj nie bez powodu: mimo że oficjalnie konflikt jest wstrzymany, każdego dnia ginie średnio czworo Palestyńczyków.