„Maryjność w Kościele i mariologia w teologii”

06:11 2019-09-16

„Maryjność w Kościele i mariologia w teologii” – to temat sympozjum mariologicznego, które odbyło się w dniach 12-13 września w siedzibie Polskiego Towarzystwa Mariologicznego (PTM) w Częstochowie, przy Wyższym Seminarium Duchownym. Sympozjum wpisało się w obchody 20-lecia istnienia PTM. Spotkaniu mariologów towarzyszyła wystawa prezentująca dorobek XX-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Mariologicznego oraz wystawa wizerunków maryjnych „Tota pulchra es Maria” – Oblicza Matki.

Dział: Relacje - wydarzenia

Tagi: Częstochowa konferencja wystawa

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 25/2026: temat numeru

TEMAT NUMERU: Witamy w epoce „sapiens bez homo”
Dawniej człowiek musiał nauczyć się rozmawiać. Musiał doświadczyć kompromitacji, odrzucenia, niezręczności. Musiał ćwiczyć poczucie humoru. Czytać. Słuchać. Obserwować ludzi. Dziś można wygenerować osobowość.