Zagłębie pamięta Ojca Świętego!

13:11 2019-06-18

20 lat minęło od spotkania św. Jana Pawła II z mieszkańcami Sosnowca i Zagłębia. W rocznicę tego wydarzenia biskup sosnowiecki przewodniczył Mszy św. na Placu Papieskim. W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe, parlamentarzyści, na uroczystości przyjechał również wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Oprócz uroczystości religijnych przygotowano także inne atrakcje: rekonstrukcję historyczną I powstania śląskiego, zabawy dla dzieci a także występy muzyczne, w tym zespołu Golec uOrkiestra.

Dział: Relacje - wydarzenia

Tagi: biskupi Jan Paweł II

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 25/2026: temat numeru

TEMAT NUMERU: Witamy w epoce „sapiens bez homo”
Dawniej człowiek musiał nauczyć się rozmawiać. Musiał doświadczyć kompromitacji, odrzucenia, niezręczności. Musiał ćwiczyć poczucie humoru. Czytać. Słuchać. Obserwować ludzi. Dziś można wygenerować osobowość.