Śmierć relacji twarzą w twarz

2019-02-05

Relacje międzyludzkie twarzą w twarz przegrywają z komunikacją poprzez media społecznościowe, poprzez kanały elektroniczne. Abp Wacław Depo w ramach trzeciego już spotkania w ramach programu "Face to face z arcybiskupem", analizuje problem na płaszczyźnie teologicznej i rzutuje go na praktykę dnia codziennego. Człowiek nie może pozbawiać się naturalnej bliskości z drugim człowiekiem, nie może się dać odhumanizować. Bardzo pogłębiona analiza zjawiska pozwala lepiej zrozumieć istotę walki o godność człowieka.

Dział: Reportaże - dokumenty

Tagi: abp Depo Częstochowa duszpasterstwo akademickie face to face z arcybiskupem III młodzież rozmowa

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 25/2026: temat numeru

TEMAT NUMERU: Witamy w epoce „sapiens bez homo”
Dawniej człowiek musiał nauczyć się rozmawiać. Musiał doświadczyć kompromitacji, odrzucenia, niezręczności. Musiał ćwiczyć poczucie humoru. Czytać. Słuchać. Obserwować ludzi. Dziś można wygenerować osobowość.