O. Jerzy Tomziński - wzór kapłańskiej wierności

2021-11-20

W kościele pw. Św. Trójcy w Przystajni odprawiono Mszę św. w intencji zmarłego o. Jerzego Tomzińskiego, byłego przeora i generała Zakonu Ojców Paulinów. O. Jerzy urodził się w Przystajni i jest jej najwybitniejszym przedstawicielem w historii. W homilii o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry podkreślił wierność o. Jerzego swemu powołaniu. Jest on wzorem do naśladowania tak dla sprzątaczek, dyrektorów i biskupów - mówił o. Pacholski.

Dział: Relacje - wydarzenia

Tagi: Częstochowa historia homilia kapłani

Wybrane dla Ciebie

}

Ostatnio dodane

}

Najpopularniejsze

}

Niedziela 49/2021: temat numeru

TEMAT NUMERU: To jest Radio Maryja, a nie radio Tadeusz
O kulisach powstania największej katolickiej rozgłośni w Polsce, o atakach na radio i sile, która pozwala od trzech dekad być katolickim głosem w polskich domach, opowiada o. Tadeusz Rydzyk, redemptorysta, twórca i dyrektor Radia Maryja, w rozmowie z ks. Jarosławem Grabowskim, redaktorem naczelnym Niedzieli.


Fatal error: Uncaught yii\web\HeadersAlreadySentException: Headers already sent in /home/zasoby/html/tv/vendor/yiisoft/yii2/web/Response.php on line 414. in /home/zasoby/html/tv/vendor/yiisoft/yii2/web/Response.php:366 Stack trace: #0 /home/zasoby/html/tv/vendor/yiisoft/yii2/web/Response.php(339): yii\web\Response->sendHeaders() #1 /home/zasoby/html/tv/vendor/yiisoft/yii2/web/ErrorHandler.php(135): yii\web\Response->send() #2 /home/zasoby/html/tv/vendor/yiisoft/yii2/base/ErrorHandler.php(262): yii\web\ErrorHandler->renderException(Object(yii\base\ErrorException)) #3 [internal function]: yii\base\ErrorHandler->handleFatalError() #4 {main} thrown in /home/zasoby/html/tv/vendor/yiisoft/yii2/web/Response.php on line 366